مقالات آموزشی

آموزش نحوه شارژ گاز با ترازو

 

در این مقاله فروشگاه اینترنتی زاگرس تبرید آموزش شارژ گاز با ترازو و یا شارژ گاز وزنی برای تجهیزات برودتی از جمله یخچال، اسپیلت، کولرگازی، چیلر و سردخانه را در اختیار شما همکاران و تعمیرکاران عزیز قرار می دهد.

شرایط لازم برای شارژ گاز به‌وسیله ترازو یا شارژ گاز وزنی:

اولین شرط این است که شما برای این کار یک ترازوی دقیق دیجیتال که مخصوص این کار است تهیه‌کرده و شارژ گاز را به‌وسیله آن انجام دهید.

اما مهم‌ترین اصل در شارژ گاز به‌وسیله ترازو این است که سیستم چه یخچال‌فریزر و چه کولرگازی شما کاملاً فاقد گاز باشد تا شما بتوانید به‌وسیله ترازو این کار را انجام دهید زیرا اگر داخل سیستم شما گازی وجود داشته باشد شما از مقدار دقیق وزن آن باخبر نبوده و نمی‌دانید که چه مقدار گاز در سیستم است و چه مقدار باید به آن اضافه گردد پس شما اگر دستگاهی دارید که فاقد گاز است یا گاز بسیار کمی دارد، می‌توانید آن را خالی کنید (به دلیل آسیب رساندن گاز R22 به محیط‌زیست توصیه نمی‌شود) سیستم را کاملاً وکیوم کرده و ازنظر نشتی نیز برسی کنید و نسبت به برچسب فنی سیستم گاز موردنیاز آن را داخل سیستم تزریق کنید.

در روش شارژ گاز وزنی یا شارژ گاز با ترازو دقت داشته باشید که مقدار گاز ثبت‌شده روی برچسب فنی یا پلاک کولر گازی برای ۵ متر لوله اندازه‌گیری شده است و اگر شما در هنگام نصب لوله‌کشی را اضافه کرده باشید باید به ازای هر ۱ متر لوله ۲۰ گرم گاز اضافه کنید.

مثال: اگر کولرگازی روی برچسب فنی خود مقدار ۱ کیلوگرم گاز را درج کرده باشد و طول لوله‌کشی آن هنگام نصب ۸ متر باشد باید مقدار ۱۰۶۰ گرم گاز در سیستم تزریق کنید.

توجه: دقت داشته باشید اگر سیستمی به‌درستی وکیوم شود و مقدار گاز تزریقی به سیستم اندازه باشد شارژ گاز با ترازو یا شارژ گاز وزنی بهترین و علمی‌ترین نوع شارژ گاز است که سیستم را برای سالیان دراز ازلحاظ کیفیت سرمادهی تضمین میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *